Aktualności z Żarek

0
568

Co się działo w tym tygodniu w Gminie Żarki

Betlejemskie Światła Pokoju dla mieszkańców

Betlejemskie Światła Pokoju odebrał zastępca burmistrza Żarek Jakub Grabowski. Harcerki dotarły do magistratu w dniu 23 grudnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Światło służby”. – Służba, rozumiana jako chęć bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim, od zawsze jest nieodłącznym elementem harcerskiego wychowania, ale od dawna nie była tak istotna, jak w obecnych czasach – tak wyjaśnia zasadę tegorocznej akcji Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej.

Tablety w ramach Zdalnej Szkoły

Tuż przed świętami do Szkół w Gminie Żarki trafiło 125 nowych tabletów. Zakup mający wspomóc naukę na odległość współfinansowany jest z projektu Zdalna Szkoła +. Gmina Żarki otrzymała na to zadanie 75 000,00. – Z gminnego budżetu przeznaczono na ten cel 6 125,00 zł – informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żarki.
Sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Zamknięty przejazd Ostrów.

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 1 na odcinku Częstochowa – Zawiercie wykonawca prac Grupa ZUE z przyczyn technicznych ZAMYKA  przejazd: – w Ostrowie  od dnia 28.12.2020 godz. 8.00 do 17.00 do dnia 29.12. 2020. Grupa ZUE przeprasza za utrudnienia.