Aktywna Jura – Bohaterom Solidarności

0
435

Stowarzyszenie Aktywna Jura realizuje akcję -Bohaterom ” Solidarności ”

W tym roku obchodzimy 40 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” Stowarzyszenia ” Aktywna Jura ” zaprosiło mieszkańców naszego regionu do udziału w świątecznej akcji Bohaterom „Solidarności”. Świąteczne stroiki i dobre słowo, będą wyrazem pamięci i wdzięczności dla Bohaterów naszej wolności.

W ramach tej pięknej i bardzo potrzebnej akcji Działacze NSZZ ” Solidarności ” z roku 1980, otrzymają paczki u upominki wykonane przez uczniów naszego regionu. Akcją objęte są : Częstochowa, powiaty – częstochowski, myszkowski i kłobucki.

Obdarowani paczkami ( koce, artykuły żywnościowe ) oraz wykonanymi przez dzieci i młodzież stroikami świątecznymi i kartkami , zostaną działacze NSZZ ” Solidarność „z regionu częstochowskiego – bohaterowie walki o wolna, demokratyczna i suwerenną Polskę.

W trudnym okresie pandemii będzie to pomoc bardzo przydatna i pozwoli młodszemu pokoleniu zarówno poznać historię tamtych, trudnych dni, jaki i podziękować Tym ,którzy walczyli o to by nasze dzieci uczyły się w polskich szkołach, prawdziwej, polskiej historii .

Nasz portal miał okazję zobaczyć, jak w akcji bierze udział Radna Powiatu Myszkowskiego, Pani Zdzisława Polak wraz ze swoimi wnuczętami. Stroiki i kartki przygotowywali : Marysia lat 11, Janek lat 10, Mateusz lat 11 i Miłosz lat 7.