Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska.

Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Konferencje dla nauczycieli 30 marca i 13 kwietnia
Jak w związku z pandemią zmieniło się funkcjonowanie nastolatków w internecie? Jak chronić się przed cyberprzestępcami i radzić sobie z dezinformacją w sieci? Czym jest FOMO? Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania dotyczące tworzenia bezpiecznej przystani w sieci, nasze konferencje są właśnie dla Ciebie!

Organizowane przez NASK, Facebook oraz UNICEF Polska dwie bezpłatne konferencje będą poświęcone tematyce cyber-zagrożeń oraz odpowiedzialnego wykorzystywania internetu. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się znani eksperci – badacze i praktycy zajmujący się na co dzień zagadnieniami bezpieczeństwa online.

Do udziału w konferencjach zapraszamy nauczycieli, psychologów i pedagogów, bibliotekarzy oraz wszystkich zaineresowanych problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.

Konferencje poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge – dziennikarka radiowo-telewizyjna, związana m.in. z Polskim Radiem oraz Radiem Zet, a także z TVP. Rejestracja już ruszyła! Wejdź na stronę https://przystanwsieci.pl/konferencje i zarejestruj się! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W ramach projektu odbędą się dwie konferencje „Przystań w sieci. Jak pomóc uczniom w bezpiecznym korzystaniu z internetu?”. Rejestracja będzie możliwa do wyczerpania miejsc. Przed konferencją uczestnicy otrzymają na adres e-mail podany przy rejestracji link do udziału w wydarzeniu. Pod koniec każdej z konferencji uczestnicy będą mogli pobrać certyfikat, potwierdzający udział w wydarzeniu. Materiały konferencyjne zostaną udostępnione po zakończeniu obydwu wydarzeń!

Zapraszamy do zapoznania się z agendą.

Zdjęcie: press ? and ⭐ z Pixabay