Dwie ważne zmiany w Kolejach Śląskich

0
607

Po zmianie rozkładu jazdy na powakacyjno – jesienny, Koleje Śląskie wprowadzają dwie zmiany istotne z punktu widzenia pasażerów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Pierwsza z nich jest bardzo pozytywna – wreszcie można za bilety u konduktora płacić elektronicznie – kartą lub blikiem. Konduktorzy w każdym pociągu KŚ mają na wyposażeniu specjalny terminal płatniczy. Opłat można dokonywać za każdy bilet – niezależnie od należności. Nie ma więc tu sumy minimalnej. Koleje Śląskie deklarują, że urządzenia płatnicze są tak skonstruowane , że zapewnią zasięg i pracę online w każdych warunkach atmosferycznych i na całej długości linii. To bardzo dobra wiadomość, znacznie ułatwi to bowiem życie pasażerom. Pełna informacja o tym dostępna jest tutaj

Druga zmiana jest nieco mniej pożądana przez pasażerów. Za wystawienie biletu osobie która nie zgłosi braku biletu, konduktor wystawi opłatę dodatkową w wysokości 60 zł. Do tej pory ” zapominalski ” , który nie miał wykupionego biletu mógł być co prawda ukarany 200 złotową opłatą karna. Jednak zwykle płacił tylko 5 złotych za wystawienie biletu w pociągu. Teraz to się zmieniło jak widać. Natomiast jeśli ktoś tej opłaty nie ureguluje, to otrzyma wezwanie do zapłaty na kwotę 110 zł (za przejazd bez ważnego biletu lub dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu). Tyle wynosi opłata dodatkowa do 7 dni. Później wzrasta do 200 zł. Do tego doliczana jest jeszcze cena biletu, który powinien mieć podróżny.


Pamiętajmy – jeśli nie mamy biletu, należy o tym niezwłocznie poinformować konduktora. Unikniemy wtedy nieprzyjemności i dodatkowych opłat.

Artykuł o nowym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich dostępny jest poniżej :