Hala sportowa w Myszkowie

0
775

Budowa hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie wielkimi krokami zmierza ku zakończeniu. Już niebawem oficjalne otwarcie.

Będzie to największa hala tego typu w Powiecie Myszkowskim. Wyposażona w pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne, z dużą widownią i wszelkim niezbędnym wyposażeniem – jest obiektem nowoczesnym i okazałym.

Co charakterystyczne i ważne – hala będzie przystosowana nie tylko do organizowania wydarzeń sportowych, ale również koncertów i innych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i społecznym. Szacowany koszt budowy to 6.150.000 zł. Inwestycja została przewidziana na lata 2017-2020.

Dzięki zaangażowaniu obecnego Zarządu Powiatu ze Starostą Piotrem Kołodziejczykiem udało się pozyskać na ten cel środki w wysokości 1.959.200 zł, pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki temu wsparciu znacznie zmniejszyło się finansowanie z budżetu Powiatu Myszkowskiego.

Już niedługo hala będzie gotowana na pierwsze mecze np. siatkówki lub koszykówki, na pierwsze przedsięwzięcia kulturalne.
Obiekt prezentuje się znakomicie zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Na załączonych zdjęciach można zobaczyć postępy prac i jakość wyposażenia, zwłaszcza zaplecza z szatniami i prysznicami.
Otwarcie jeszcze w tym roku!

Źródło – tekst i zdjęcia : Starostwo Powiatowe w Myszkowie