Industriada w Starym Młynie

0
623

26 września 2020 roku zapraszamy na industriadę w Zarkach – Stary Młyn i jego cuda czekają. Warto pójść i zobaczyć ” Naturę w przemyśle „w jurajskim wydaniu.

W sobotę 26 września 2020 roku będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie . Specjalny scenariusz zwiedzania poświęcono „Naturze w przemyśle” co jest motywem przewodnim tegorocznej edycji Święta  Szlaku Zabytków Techniki – czyli Industriady. W wydarzeniu tym bierze udział 36 obiektów w 23 miejscowościach województwa śląskiego. Jednym z nich są właśnie Żarki

Stary Młyn w Żarkach zaprasza wszystkich miłośników szlaku i nie tylko, na bezpłatne  zwiedzanie.  Scenariusz  poszerzony o wątki związane z naturą  w młynie: drewnem, kamieniem, zbożami. Nie zabraknie ciekawostek o zwierzętach w młynie oraz o życiu dawnych rzemieślników, wspólnej zabawy w rozpoznawanie zbóż i innych produktów roślinnych. Szewc Jan opowie o swoim zawodzie, a żona piekarza poczęstuje odwiedzających lokalnymi rarytasami.

Wstęp wolny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 670 070 772. Liczba miejsc jest niestety ograniczona.

Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Industriada w żareckim Starym Młynie

Źródło : Urząd Miasta i Gminy Żarki