Konkurs ortograficzny dla dzieci i dorosłych

0
519

Portal www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w okresie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach.

Konkurs rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich 100! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym lepiej.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe