Kulinarne potyczki w Żarkach

0
425

W Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbył II etap konkursu kulinarnego pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności” organizowanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. Wzięło w nim udział dwoje uczestników z Gminy Żarki – Izabela Szewczyk z Zagrody Maciejówka w Ostrowie oraz Przemek Bialik z Żarek. Pani Izabela zaprezentowała swoje danie popisowe czyli pierogi z kapustą i mięsem a Pan Przemek przystawkę w oparciu o chleb tatarczuch z kaczą pasztetówką, plastrami kalarepy w occie jabłkowym i sosem z nalewki jeżynowej, pieczonki jurajskie oraz deser lodowy z jurajskich borowików karmelizowanych w miodzie z dodatkiem ziemi jadalnej z pędów sosny i krzew z czekolady leśniowskiej

Na rozstrzygnięcie konkursu trzeba poczekać, ponieważ jury musi odwiedzić wszystkie dziewięć partnerskich gmin i dopiero wówczas wybierze laureatów.


Konkurs kulinarny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach II Schematu Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” PROW na lata 2014-2020.

Poniżej przedstawiamy galerę zdjęć z tego wydarzenia nadesłanych nam przez Miasto i Gminę Żarki

Źródło : Miasto i Gmina Żarki