Myszków: Nowe pojazdy dla Państwowej Straży Pożarnej

0
579

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia pojazdu specjalnego SCD-40 z wysuwaną drabiną, a także mini-samochód terenowy. 

Powiat Myszkowski reprezentowali: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec. 
W uroczystym apelu wzięli także udział: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Śląski Komendant Wojewódzkiej PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Kapelan Powiatowy Strażaków- ks. kan. Kazimierz Świerdza, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak oraz strażacy pełniący służbę w Komendzie Powiatowej w Myszkowie.

Ważnym punktem uroczystości było przekazanie kluczyków oraz poświecenie nowego samochodu strażackiego. Ponadto, myszkowska jednostka powiększyła tabor pojazdów o mini-samochód terenowy Polaris Ranger, który dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, kompaktowym wymiarom oraz konstrukcji pozwalającej na dotarcie w najodleglejsze i trudne do przejechania miejsca, spełnia swoje zadanie w czasie szczególnie wymagających akcji strażackich.

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk przekazał na ręce Komendanta PSP Sergiusza Wiśniewskiego okolicznościowy gratulacyjny dyplom, podkreślając, że nowy pojazd strażacki z pewnością przyczyni się do usprawnienia działań jednostki w codziennej pracy, niosącej pomoc i ratunek naszym mieszkańcom. 

Podczas uroczystości grupa strażaków została awansowana na wyższe stopnie.