Myszków ” Pod biało – czerwoną „- mamy flagę !

0
720

Myszkowianie zdecydowali w glosowaniu, że będziemy mieć Biało – Czerwoną ! Oficjalnym koordynatorem w Myszkowie rządowego projektu ” Pod biało – czerwoną ” jest radny Pan Tomasz Załęcki. Projekt i glosowanie trwają do końca roku .

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/ .

Głosowanie jeszcze trwa do godzimy 23.59. 31 grudnia 2020 roku. Myszkowianie oddając ponad 500 głosów na ten projekt już zadecydowali ze miasto nasze otrzyma Biało – Czerwoną !


 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Był jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ będzie miało miejsce 31 stycznia 2021 roku.