Place zabaw w Przybynowie i Ostrowie

0
526

Zakończono montaż urządzeń przy świetlicy w Ostrowie i Szkole Podstawowej w Przybynowie. Zadania wykonała Gmina Żarki z udziałem środków własnych i dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Inicjatywy Sołeckiej

Jak nas informuje Gmina Żarki w Przybynowie pojawiły się nowe urządzenia do zabawy: sześcian gimnastyczny, huśtawki – bocianie gniazdo, podwójna ze ścianką wspinaczkową, ważka pojedyncza. Są też bujak classic kogut, samolot, karuzela krzyżowa.

Kosztowało to 23 578,00 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wyniosło – 18 605,40zł (procentowo 78,91%), a środki Gminy Żarki to 4 972,60 zł.


W Ostrowie natomiast pojawiły się: sześcian gimnastyczny, huśtawki – bocianie gniazdo, podwójna, ważka pojedyncza. Jest też zestaw zjeżdżalnia – drabinka, karuzela krzyżowa B.

Koszt całkowity tej inwestycji to 24 354,79 zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego to kwota 19 218,36, (procentowo 78,91%), a środki Gminy Żarki 5 136,43 zł.

Na placach zabaw pojawiły się też kosze na odpady.

Wykonawcą inwestycji jest : Mała Architektura Zbigniew Narloch z miejscowości Różyny.

Zdjęcia: Anna Stodółkiewicz, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Źródło : Urząd Miasta i Gminy Żarki