Remont ul. Zielonej w Żarkach Letnisku

0
556

Gmina Poraj zaplanowała cząstkowy remont ul. Zielonej w Żarkach Letnisku. Na wyłonienie wykonawcy w procedurze przetargowej Urząd czeka do 17 czerwca.

Ulica Zielona to jedna z ważniejszych dróg w Żarkach Letnisku. Każdego dnia przemieszcza się tutaj sporo samochodów, gdyż ulica Zielona stanowi główną drogę dojazdową do kilkunastu dróg w tej części miejscowości. Na tej drodze asfalt został położony 20 lat temu. W zdecydowanej części uległ już zniszczeniu. Głównie z powodu zwiększonego natężenia ruchu w stosunku do założeń technologicznych. Stan drogi coraz bardziej się pogarsza. Gmina Poraj szukała środków na realizację jej przebudowy, niwelując w międzyczasie powstałe ubytki w nawierzchni. 

Dobrą nowinę dla mieszkańców i wszystkich przejezdnych ma wójt Katarzyna Kaźmierczak, która mówi: „Trwają obecnie procedury przetargowe. Po 17 czerwca powinniśmy wyłonić wykonawcę, po czym przystąpimy do jej naprawy”.

O przebudowę drogi monitowali radni: Krzysztof Klimek, Marcin Makuch i Jolanta Chmura, zabiegał sołtys Michał Drzewiecki i radny powiatowy Mariusz Karkocha.

Droga zostanie wyremontowana w sumie na ok. półkilometrowym odcinku. Władze Gminy liczą, że naprawę cząstkową drogi uda się przeprowadzić w miarę szybko, tak by skutecznie móc rozwiązać problem mieszkańców tej części Żarek Letniska. Do momentu wykonania niezbędnych prac wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość.