Wejdźcie na nasz serwis VOD.teatrateneum.pl. Tam czeka na was „Kasta la vista”, m.in. z Marzeną Trybałą, Arturem Barcisiem i Krzysztofem Tyńcem. Spektakle do obejrzenia w najbliższą sobotę i niedzielę – poinformowano we wtorek na Fb Teatru Ateneum w Warszawie.

„A co by było gdyby… pewnego dnia z twojego konta zniknęły wszystkie pieniądze i życie wymknęło się spod kontroli? Zapraszamy na kipiącą od absurdu i czarnego humoru komedię o współczesnym świecie i jego problemach” – napisano w zapowiedzi spektaklu na stronie Teatru Ateneum.

Jak wyjaśniono, „Jacek Kraft to agent nieruchomości, który z powodzeniem prowadzi zawodową działalność”. „Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji, a z pozoru błaha sprawa urasta do poważnego problemu. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy… i życia. Zaczyna się ryzykowna gra” – czytamy w opisie przedstawienia.

„+Kasta la vista+ w reż. Eweliny Pietrowiak to komedia absurdu, przewrotny i pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji” – podkreślono w zapowiedzi.

Autorem „Kasta la vista” jest francuski aktor, scenarzysta i reżyser Sebastien Thiery. Przekładu komedii dokonał Bartosz Wierzbięta. Reżyseria i scenografia – Ewelina Pietrowiak. Współpraca scenograficzna i kostiumy – Małgorzata Bursztynowicz. Muzykę skomponował Michał Górczyński. Za projekcje wideo odpowiada Michał Michalski.

Występują: Krzysztof Tyniec (Klient), Artur Barciś (Pracownik banku), Marzena Trybała (Kobieta), Maria Ciunelis (Matka) i Elżbieta Kępińska (Staruszka).

Przedstawienie dla widzów od 16 roku życia.

Spektakl zdobył nagrody na Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie (2011) oraz na Katowickim Karnawale Komedii (2012).(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Spektakl „Kasta la vista”. Źródło: Teatr Ateneum