W OSTATNIEJ CHWILI POWSTRZYMALI DESPERATA

0
645

Wczoraj – 23 lutego br. wieczorem policjanci uratowali życie młodego mężczyzny, który zamierzał skoczyć z dachu budynku. Dzięki profesjonalnemu działaniu policyjnych negocjatorów, desperat został ściągnięty w bezpieczne miejsce. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj późnym popołudniem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków w Poraju stoi mężczyzna, który prawdopodobnie zamierza z niego skoczyć. Policjanci z Koziegłów po przybyciu na miejsce ocenili, że w tej sytuacji niezbędna jest współpraca z policyjnymi negocjatorami. Oczekując na ich przyjazd, usiłowali podjąć rozmowę z nastolatkiem. Okazało się jednak, że kontakt z nim jest utrudniony. Mężczyzna zachowywał się w sposób, który nasuwał podejrzenia, że jest zdesperowany. Obecni na miejscu strażacy rozłożyli poduszkę zabezpieczającą. Jednak desperat wciąż przesuwał się po krawędzi dachu. Obserwując zachowanie mężczyzny, policjanci ocenili, że konieczne jest natychmiastowe działanie. Dzięki profesjonalnym działaniom podjętym przez policyjnych negocjatorów, szczęśliwie udało się sprowadzić chłopaka w bezpieczne miejsce. Ostatecznie młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl