Warszawa: Dzień Dziecka po Królewsku – także online

0
570

Zamek Królewski w Warszawie dzieciom

Dzień Dziecka 2021!

28 maja – 6 czerwca 2021

Tegoroczny Dzień Dziecka w Zamku Królewskim w Warszawie będzie trwał aż 10 dni! Oto polecane atrakcje:

• Specjalna trasa zwiedzania dla dzieci

Od 28 maja do 6 czerwca proponujemy zwiedzanie specjalnej ścieżki tematycznej dla dzieci na Trasie Królewskiej, dzięki której będzie można poznać szereg historycznych ciekawostek.

Ścieżki edukacyjne z miejscami pracy twórczej czekają na dzieci również na wystawach czasowych: „Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” oraz „Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II”.

• „Ogrody Dzieciom” – animacje, strefy zabaw, filmy i balony – w każdy weekend w Ogrodach Zamku Królewskiego czekają na dzieci atrakcyjne zajęcia

28–29 maja Telewizja Polska zaprasza do zamkowych Ogrodów na weekend z filmem w ramach „Majowego święta kina ocalonego od zapomnienia”. W sobotę i niedzielę w godz. 11.00–22.00 w podzamkowym kinie plenerowym będą wyświetlane filmy zarówno dla dzieci (m.in. strefa TVP ABC), jaki i dorosłych, które zostały poddane rekonstrukcji cyfrowej.

4–6 czerwca II Balonowy Cud nad Wisłą! Wzorem lat ubiegłych Ogrody Zamku Królewskiego będą jednym z miejsc startu malowniczych balonów.

• Dzień Dziecka po królewsku online

Polecamy:

muzyczne spotkania online dla dzieci w wieku 3–9 lat „Dzieci świata” z cyklu „Szlakiem Orientalnych Opowieści”.
cykl filmów dla dzieci w ramach serii „Historia po królewsku” i „Uczymy po królewsku”.
zagadki, krzyżówki i quizy w ramach programu „Pobaw się z nami wielką sztuką!”
konkurs na FB „List do króla!”
Zamkowy sklep muzealny przygotował specjalną ofertę z okazji Dnia Dziecka. Od 28 maja do 6 czerwca obowiązywać będzie specjalny rabat – 20% na puzzle, gry i książeczki dla dzieci!

Szczegóły: www.zamek-krolewski.pl

Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum