Złodziej katalizatorów zatrzymany

0
601

W ręce policjantów z Rudy Śląskiej wpadło trzech mężczyzn związanych z kradzieżami katalizatorów. 31-latek został zatrzymany, gdy usiłował dokonać kolejnej kradzieży, a dwóch jego kolegów w pobliżu miejsca przestępstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna kilkunastokrotnie dopuszczał się podobnych przestępstw.

Mundurowi z komisariatu w Rudzie w poniedziałkową noc otrzymali zgłoszenie o dziwnym hałasie dochodzącym spod zaparkowanego volkswagena. Dyżurny skierował we wskazane miejsce kilka patroli. Stróże prawa z „jedynki” i drogówki zatrzymali uciekającego złodzieja oraz jego dwóch kolegów. Policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do wycinania samochodowych katalizatorów i auto sprawców. Przy jednym z zatrzymanych mundurowi znaleźli woreczek z narkotykami. Cała trójka została zatrzymana i przesłuchana. Ustalenia śledczych z rudzkiej komendy pozwoliły przedstawić zarzuty 31-letniemu mieszkańcowi Zabrza. Mężczyzna przyznał się do kilkunastu kradzieży katalizatorów na terenie Rudy Śląskiej. Za posiadanie środków odurzających odpowie drugi z zatrzymanych, również mieszkaniec Zabrza. Decyzją prokuratora złodziej katalizatorów został objęty policyjnym dozorem. Za liczne kradzieże grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
Policjanci w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach, często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. W ostatnim czasie w ręce rudzkich mundurowych wpadli inni mieszkańcy Zabrza, którzy również kradli katalizatory. Wówczas także otrzymaliśmy zgłoszenie od czujnego mieszkańca, który w biały dzień zauważył leżącego pod samochodem mężczyznę.

Źródło: https://slaska.policja.gov.pl/