Żołnierze pomogą osobom starszym i samotnym w czasie świąt

0
615

Żołnierze Wojska Polskiego postarają się, aby seniorzy i osoby chore miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi w czasie świąt

Aktualna sytuacja, związana z pandemią koronawirusa, zmusza wiele osób do pozostania w ścisłej izolacji. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku zupełnie inne od tych, jakie przeżywaliśmy do tej pory, wiele osób – szczególnie starszych będzie zmuszonych pozostać w domu i nie będzie mogło spotkać się bliskimi.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w okresie przedświątecznym tj. od 21 do 24 grudnia 2020 r., w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi. Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały.

Żołnierze WOT przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych. 

Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować

na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl 

oraz

pod numer telefonu : 800 100 115 

Warto też pamiętać o tym, że Żołnierze Wojska Polskiego przez cały czas pandemii niosą pomoc osobom starszym i schorowanym. Dziś, Wojsko Polskie opiekuje się ponad 10 000 kombatantów, osobami starszymi i potrzebującymi. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także domy pomocy społecznej i po raz kolejny biorą udział w akcji „Obiady Dla Bohaterów”. Dzięki wsparciu żołnierzy WOT do kombatantów dostarczane są posiłki, zakupy, leki i pomoc. To właśnie samotność w czasie pandemii doskwiera najbardziej, dlatego jak często podkreślają sami kombatanci, najważniejsze jest dla nich spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło : MON