Częstochowa: Nagrody dla najzdolniejszych uczniów

115

74 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku, po raz pierwszy, trafiły nie tylko do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych ale także technicznych i branżowych.

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół.

W tym roku komisja przyznała 74 nagrody: 39 dla uczniów szkół podstawowych, 25 –  szkół ponadpodstawowych, 7 – technicznych i branżowych oraz 3 nagrody specjalne.

Wyróżnienia, podczas uroczystości, zgodnej z obowiązującym reżimem sanitarnym, która odbyła się 9 czerwca w Miejskim Domu Kultury wręczył laureatom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY DLA UCZNIOW SZCZEGOLNIE UZDOLNIONYCH 2021

SZKOŁY PODSTAWOWE:

  1. Apolonia Bogacz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
  2. Maciej Wójcik – Szkoła Podstawowa nr  7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  3. Bartosz Caban – Szkoła Podstawowa nr  13 im. Kornela Makuszyńskiego
  4. Kalina Kozieł – Szkoła Podstawowa nr  13 im. Kornela Makuszyńskiego
  5. Sandra Karbicka – Szkoła Podstawowa nr  17 z Oddziałami Intregracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego
  6. Maria Banaś – Szkoła Podstawowa nr  21 im. ks. Stanisława Konarskiego
  7. Aleksandra Musialik – Szkoła Podstawowa nr  21 im. ks. Stanisława Konarskiego
  8. Julia Patyk – Szkoła Podstawowa nr  24 im. Jana Marcina Szancera
  9. Piotr Krzywda – Szkoła Podstawowa nr  29 im. Królowej Jadwigi
  10. Kaja Stelmach – Szkoła Podstawowa nr  31 im. Orła Białego
  11. Anna Kowalik – Szkoła Podstawowa nr  42 im. Jana Brzechwy
  12. Urszula Godela – Szkoła Podstawowa nr  48 im. Armii Krajowej
  13. Bartosz Kurzac – Szkoła Podstawowa nr  48 im. Armii Krajowej
  14. Marcelina Mach – Szkoła Podstawowa nr  48 im. Armii Krajowej
  15. Dawid Śpiewak – Szkoła Podstawowa nr  48 im. Armii Krajowej
  16. Anna Kloś – Szkoła Podstawowa nr  50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  17. Bartosz Kunowski – Szkoła Podstawowa nr  50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  18. Patrycja Sadowska – Szkoła Podstawowa nr  50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  19. Julia Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr  50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  20. Łucja Wilk – Szkoła Podstawowa nr  50 im, gen. Władysława Sikorskiego
  21. Natalia Gruszczyńska – Szkoła Podstawowa nr  53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie
  22. Zofia Anna Krawczyk-Wojciechowska – Szkoła Podstawowa nr  54 z Oddziałami Integracyjnymi
  23. Maria Magdalena Kupczyk – Szkoła Podstawowa nr  54 z Oddziałami Integracyjnymi
  24. Mateusz Tomasz Tomalak – Szkoła Podstawowa nr  54 z Oddziałami Integracyjnymi
  25. Szymon Tomasz Zdunek – Szkoła Podstawowa nr  54 z Oddziałami Integracyjnymi
  26. Piotr Witkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
  27. Aleksandra Gaik – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
  28. Laura Rita Lewczyńska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek
  29. Tomasz Jabłoński – Prywatna Szkoła Podstawowa “Sokrates”
  30. Paula Oremek – Prywatna Szkoła Podstawowa “Sokrates”
  31. Antonia Strzelczyk – Prywatna Szkoła Podstawowa “Sokrates”
  32. Kacper Hobot – Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego NOBILITO
  33. Katarzyna Bielawska – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  34. Maciej Puczyński – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  35. Michał Rządkowski – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  36. Zuzanna Stasińska – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  37. Julia Wosinska – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  38. Pola Bałazy – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
  39. Tomasz Wróbel – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

  1. Caban Mateusz – I LO im. Juliusza Słowackiego
  2. Mateusz Czajkowski – I LO im. Juliusza Słowackiego
  3. Lena Głogowska – I LO im. Juliusza Słowackiego
  4. Dominika Majer – I LO im. Juliusza Słowackiego
  5. Kacper Menkarski – I LO im. Juliusza Słowackiego
  6. Zuzanna Michalczyk – I LO im. Juliusza Słowackiego
  7. Joanna Sepioło – I LO im. Juliusza Słowackiego
  8. Monika Stachurska – I LO im. Juliusza Słowackiego
  9. Rafał Wiśniewski – I LO im. Juliusza Słowackiego
  10. Kacper Gorzelak – II LO im. Romualda Traugutta
  11. Stanisław Karpiński – II LO im. Romualda Traugutta
  12. Jakub Borowicz – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  13. Adrian Czechowski – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  14. Tomasz Derda – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  15. Monika Klar – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  16. Maksymilian Łebek – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  17. Bartosz Marchewka – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  18. Mateusz Motyl – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  19. Miłosz Olszewski – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  20. Bartłomiej Rozenberg – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  21. Dawid Skowronek – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  22. Patryk Wiśniewski – IX LO im. Cypriana Kamila Norwida
  23. Anna Pyzalska – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO
  24. Katarzyna Przech – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO
  25. Michał Stanowski – I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta STO

SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE

  1. Kinga Jarząbek – Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta
  2. Małgorzata Kuban – Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Stanisława Władysława Reymonta
  3. Angelika Pietrzyk – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
  4. Magdalena Studzińska – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego
  5. Dominik Pluta – Techniczne Zakłady Naukowe
  6. Dominik Rybak – Techniczne Zakłady Naukowe
  7. Olivier Zegadło – Zespół Szkół Technicznych (Branżowa Szkoła I stopnia nr 10 im. Jana Pawła II)

NAGRODY SPECJALNE

  1. Małgorzata Kaźmierczak – Prywatna Szkoła Podstawowa “Sokrates”
  2. Weronika Blabuś – Szkoła Podstawowa “Akademia Soward”
  3. Antoni Mazur – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa

Źródło informacji: Częstochowa