Zespół Szkół w Żarkach otrzymał wsparcie technologiczne

0
396

Tablety i dofinansowanie do zakupu laptopów dla Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach

25 nowych tabletów otrzymał Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarakach z akcesoriami. Wszystko we współpracy z Kuratorium Oświatowym w Katowicach oraz Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK).

Ponadto szkoła otrzymała dofinansowanie na 10 laptopów w ramach programu „Aktywna tablica” przy wsparciu Powiatu Myszkowskiego. Akcesoria, w które zostały wyposażone tablety to – klawiatura, oprogramowanie, ładowarka, rysik oraz karty SIM z pakietem Internetu o łącznej wartości ok. 27 tys. zł.

Warto dodać, że szkoła wzięła udział w projekcie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”. W ramach programu Zespół Szkół pozyskał dofinansowanie na zakup 10 laptopów na łączną kwotę 35.000,00 zł, z czego wkład własny Powiatu Myszkowskiego wynosi 7.000,00 zł.
Już we wrześniu szkoła przystąpiła do Ogólnoposkiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dzięki której uczniowie korzystają z bezpiecznego i szybkiego internetu. Jak informuje dyrektor placówki Danuta Służałek-Jaworska, szkoła podjęła również działania, w wyniku których uczniowie mogą korzystać również z tzw. mLegitymacji w formie aplikacji na urządzeniu mobilnym, którą zapewniło Ministerstwo Cyfryzacji. Niniejszy sprzęt ułatwi pracę zdalną i pozwoli na wykorzystanie nowoczesnych technologii i narzędzi cyfrowych w pracy z uczniem.

Źródło : Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Zdjęcie autorstwa Marek Levak z Pexels