Lato pod Żaglami w Częstochowie

0
575

W częstochowskim parku „Lisiniec” będą realizowane cykliczne zajęcia żeglarskie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Z wodnych półkolonii można będzie korzystać w każdym tygodniu wakacji.

Zajęcia będą prowadzone w trzech programach: „Lato w Mieście” i „Żagle to mój jedyny nałóg” (współfinansowane przez Urząd Miasta Częstochowy) to zajęcia rekreacyjno-sportowe służące zaznajomieniu dzieci z żeglarstwem, nauce bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego oraz bezpiecznemu wypoczynkowi i dobrej zabawie. Z kolei „POLSAILING” to program ukierunkowany nie tylko na zapoznanie dzieci z żeglarstwem, ale na pokazanie możliwości uprawiania żeglarstwa sportowego (program prowadzony na zlecenie Polskiego Związku Żeglarskiego).

Akcja „LATO POD ŻAGLAMI” prowadzona jest wspólnie przez Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie i UKS „MORKA” Częstochowa.

Formularz za pomocą którego można już zapisywać dzieci na zajęcia dostępny jest pod tym linkiem . Wkrótce pojawią się również informacje na temat zasad udziału w programie POLSAILING.

W ubiegłym roku częstochowskie „Lato pod żaglami” otrzymało I nagrodę w konkursie Polskiego Związku Żeglarskiego w kategorii ,,Impreza Roku”. Kapituła konkursu brała pod uwagę stopień trudności realizowanych przedsięwzięć, nowatorstwo rozwiązań organizacyjnych, zakres realizacji zakładanych celów czy zaangażowanie partnerów – także instytucji samorządowych. Wśród kryteriów oceny była m.in. liczba uczestniczek i uczestników, szczególnie najmłodszych.

Źródło: MOSiR Częstochowa

Zdjęcie: Jacek Muda z Pixabay