Wiadukt w Myszkowie ma nową nawierzchnię

0
610

Wiadukt w Myszkowie ma nową nawierzchnię. Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich to dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego ważne ułatwienie w komunikacji, ponieważ jezdnia jest teraz w bardzo dobrym stanie. 

Istotnym elementem było współdziałanie w tym zakresie Powiatu Myszkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich. Rozmowy w kontekście remontu z Dyrektorem ZDW Zbigniewem Taborem prowadził Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk. Niezbędność naprawienia nawierzchni podkreślała również Europoseł Jadwiga Wiśniewska, która wsparła ideę jak najszybszej realizacji zadania. Zgodne współdziałanie trzech podmiotów ostatecznie doprowadziło do wymiany nawierzchni.


Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczył na wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni na wiadukcie 365 tys. zł. Powiat Myszkowski w ramach pozyskanych środków z Urzędu Marszałkowskiego na remonty bieżące w wysokości 231 tys. zł przeprowadził naprawę dojazdów do wiaduktu od strony ronda przy Starostwie Powiatowym oraz od strony skrzyżowania przed Urzędem Miasta. Roboty związane z dojazdami wykonał Powiatowy Zarząd Dróg.


Od dłuższego czasu stan jezdni na wiadukcie pozostawiał wiele do życzenia. Obiekt jest niezmiernie ważny, stanowi bowiem główną arterię komunikacyjną między dwiema częściami miasta. Jest także istotnym elementem ciągu drogi wojewódzkiej łączącej Myszków i Żarki, w związku z czym natężenie ruchu drogowego jest na tym odcinku bardzo duże. 
Myszkowski wiadukt od lat wymagał naprawy. Powiatowy Zarząd Dróg, który administruje obiektem, może przeprowadzać jedynie doraźne remonty. Od dawna mówi się, że wiadukt wymaga gruntownego remontu. Wykonanie nawierzchni poprawiło ogólny stan obiektu. Kolejne działania w tym zakresie zależą od strategii inwestycyjnej Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Źródło : Starostwo Powiatowe w Myszkowie